• Čeština
Prodáváme levně, radíme profesionálně!

Bioprostředky pro čističky – jak fungují ?2019-09-23 WEEW

Při rozhodování o instalaci domácí ČOV je nesmírně důležité znát zásady jejího řádného fungování. Jednou z věcí, kterou byste měli pravidelně dělat, je doplňovat množství dobrých bakterií, které zajistí, že váš systém bude správně fungovat. Můžete to udělat snadno: pomocí specializovaných bioprostředků pro čističky. Co jsou zač a jak fungují?

Co jsou bioprostředky pro čističky?

Bioprostředky pro čističky jsou nezbytné pro jejich správné fungování. Přírodní a netoxické látky se primárně používají k biologické degradaci odpadních vod a ke zlepšení fungování systému. Výrobky obsahují správně vybrané podíly živých bakteriálních kolonií, které snadno rozkládají organický odpad a podporují proces přeměny škodlivých látek. Často také obsahují speciální enzymy a houby. Správně připravené mikroorganismy mají také pozitivní dopad na životní prostředí tím, že čistí odpadní vody od toxických látek. A co víc, jsou to bioprostředky pro čističky, které zabraňují ucpávání zařízení a nevydávají nepříjemné pachy. Jejich hlavní výhodou je odolnost proti změnám teploty a působení detergentů.

Jak fungují bioprostředky?

Bakterie nalezené v bioprostředcích pro čističky se živí uhlohydráty, bílkovinami a tuky, které ve vypouštěném odpadu nechybí. Plynutí času však může způsobit vytvoření nevhodných podmínek uvnitř systému, což zabrání tomu, aby užitečné mikroorganismy řádně rozbourávaly organickou hmotu. V důsledku toho se vytvářejí škodlivé pachy a v odpadní vodě se nacházejí patogenní mikroorganismy. Pravidelně používané bioprostředky pro čističky mají pozitivní vliv na kolonii živých organismů v domácích zařízeních, podporují jejich činnost a nezabraňují jejich vývoji.

Ekologická opatření mají kladný vliv na objem odpadních vod po separaci sedimentů. Pravidelné používání bioprostředků v čističkách snižuje množství škodlivých látek až o 90 %, čímž se eliminuje riziko nepříjemných zápachů. Látky také snižují náklady na likvidaci odpadu, ucpávají potrubí kanalizačního systému a prodlužují životnost samotného systému, což umožňuje jeho řádné fungování a ochranu před vadami.

Bioprostředky pro domácí ČOV – povinnost nebo možnost?

Mnoho lidí si klade otázku, zda je skutečně nutné pravidelně používat bioprostředky pro čističky. Samozřejmě! Odpadní voda obsahuje škodlivé látky, které běžná mechanická filtrace odstraní. Použití této metody zabraňuje získání opakovaně použitelné vody. Pravidelného nedoplňování mikroorganismů ovlivňuje procesy probíhající v biologickém septiku, kde je vštípení dodatečných bakterií nutné z jednoho důvodu – není tam dostatek enzymů a kolonií, které by se vyrovnaly s čištěním odpadních vod v domácnostech obývaných několika lidmi.